Şirketinizde Performans Artışı için "Sirtaki ile Takım Çalışması"

İlkokul çağlarımdan bu yana dansın çeşitli dalları ile – folklor, sirtaki, tango – hep iç içe oldum. Dansın Ritmi benim hayatımın merkezinde. Kendi ritmimi yakalarken, gerçekleştirdiğim eğitimlerde, danışmanlıklarımda “Ritmi” merkezde tutarken karşılıklı motivasyonu yükseltmek ve uyum ile hareket etmeye özen gösteriyorum.

Yıllarca dans etmenin hem özel hayatımdaki, hem de iş yaşamımdaki ilişkilerime çok büyük katkıları oldu. Bu katkılardan belki de en önemlisi grupla yapılan danslardaki uzmanlığımın, iş hayatındaki  takım çalışmalarıma olan pozitif etkisidir.

Bu yetkinliğim zaman içerisinde bana çok sevdiğim “Sirtaki” ile Takım koçluğunu birleştirerek bir eğitim tasarlama fikrini verdi. Sirtaki eğitimleri verdiğim dönemlerde grupların ahenk ve uyum içerisinde olduklarında performanslarının ve motivasyonlarının ne kadar arttığını, nasıl cesaretle “bilinmeyen” durumlarda bile öğrenmeye açık olduklarını gözlemledim.

Birçok dans gibi sirtaki de her yaştan ve statüden insanları bir araya getiren ve tüm farklılıklara rağmen birlikte hareket etmenin, birbirini anlamanın ve uyumlanmanın güzelliğini yaşatan bir danstır. Sirtaki ile Takım çalışmasının özünde de bir şirkette farklı pozisyonlarda çalışsalar dahi ortak bir amaç doğrultusunda hareket eden bireylerin birbirleriyle sinerji oluşturmasını, tıpkı iyi işleyen bir çarklar bütünü gibi ele alıyoruz.

Şirketleri başarıya götüren, rekabette öne geçiren unsur sinerji ve uyum… Ekip üyelerinin birbirlerini etkin şekilde dinleyerek, bilgilerini paylaşmalarına ve yapıcı geribildirim almak / vermek yoluyla olumlu değişiklikler yapmalarını sağlayan dansın ritmine takım koçluğunu da ekleyerek günlük hayatlarındaki deneyimlerinde nasıl uyumlanmalarının daha verimli ve üretken olmalarında faydalı olacağını işliyoruz.

İster ekibin lideri, ister ekip üyesi olsun yetişkinlerin birbirlerinden öğrendiğini biliyoruz. İş birliği yapabilmek için birlikte karar vererek harekete geçmelerini deneyimledikleri bu çalışmayı pek çok yerel ve uluslararası kurum ile gerçekleştirdik.  (Four Seasons Hotel, Koç Holding, King Fisher, L’oreal, Nobel) Aldığımız geri bildirimlerle, takımların eğitimden sonra çok daha uyumlu, kendilerine ve birbirlerine güvenli hareket ettiklerini ve motivasyonlarının yükseldiğini öğrenmek bizi çok mutlu etti.

Siz de ekiplerinizin uyum ve sinerji ile performans artışı yakalamalarını isterseniz bu farklı eğitimimiz için bizlerle ([email protected]) iletişime geçebilirsiniz.